2-Pack 18650/16340/CR123A Battery Storage Boxes
Product Introduction
Measuring 71x 45x 20mm in size, it can easily store up to two 18650 batteries or four 16340/CR 123A batteries. This innovative an…
Does this help you choose?
Reviewed by Sandy
Our Team: Sandy
Is this review helpful?
Community Reviews
Be the first to write a review !
Related Products in Electronic Accessories & Supplies category
Introducing a versatile and reliable accessory for all your electronic projects - the 400pc Du…
400pc Dupont Jumper Cables
This set of 5 breadboards is a reliable and efficient solution for any electronic project. Wit…
White Breadboard with 400 Holes (5pcs, 8.5x5.5
Take your cooling and heating needs to the next level with the Thermoelectric Cooler. This adv…
Thermoelectric Cooler with Plate Module - 12V 60W
Discover the perfect electronic accessory for your needs - the Geekcreit 600pcs Value 1% 1/4W …
Geekcreit 600pcs 30-Pack Value 1% 1/4W Metal Film Resistance Resistor Assortment Kit
This package of capacitors offers versatile and dependable solutions for electronic projects. …
35V 470UF Radial Electrolytic Capacitor
Introducing the Black 2-Pin SPST On/Off Rocker Switch Button - the perfect tool for efficient …
Black 2-Pin SPST On/Off Rocker Switch Button
Introducing the "PowerPro" - a high-performance resistor for use in a variety of industrial co…
2pcs 100-ohm Metal Resistance Resistor for RX24 5W 200R 200RJ LED TV
Introducing the 63V 22000UF Electrolytic Capacitor – an advanced and reliable component for hi…
35x50mm Electrolytic Capacitor - 63V
Introducing the illuminating solution for your home, a pack of 5 energy-efficient LED bulbs. W…
5-Pack LED Bulbs, 5W, Warm White, 40W Replacement, Non-Dimmable
Introducing the 10 Pack Radial Capacitors, the advanced and reliable components that offer ver…
10 Pack 25V Radial Electrolytic Capacitors, 10 x 17mm
Are you looking for a reliable and powerful way to connect your electronic components ? Discov…
8.5x5.5cm 400-Point solderless breadboard with 400 holes - 400
Introducing a versatile and dependable solution for your electronic projects - a set of 40 mal…
40pc Male-Male Jumper Cable Set - 20cm Length, Colorful Breadboard Dupont Wire
This aluminum chip cooling heat sink is an efficient and secure solution for cooling down elec…
Aluminum Chip IC Cooling Heat Sink
Introducing the 3-in-1 Jumper Cable Set - a versatile and dependable solution for electronic e…
3-in-1 Jumper Cable Set - 120pcs - Male to Female/Female to Female/Male to Male
The Mini Rocker Switch is the perfect solution for all your electronic needs. Its efficient an…
6A-10A Mini Rocker Switch - Black
Introducing a must-have item for any tech-savvy traveler or outdoor enthusiast - the compact a…
4-Slot AA Battery Holder for Backpack
Introducing the perfect choice for your electronics needs: the 2.54mm Male Header Strip. This …
2.54mm Male Header Strip with 10 Pcs 40-Pin Connectors
15 Value Capacitors are the perfect choice for those looking for reliable and efficient perfor…
15 Value Capacitors - 50V Electrolytic
This metal film resistor offers advanced and reliable performance with a resistance value of 2…
220K ohm Metal Film Resistor (50pcs)
Introducing the Tieline 9V Battery Cable – a versatile and dependable solution that will impro…
Tieline 9V Battery Cable - 5pcs
Discover the power of the 5Pcs IRFZ 44N Transistor N-Channel Power Mosfet. This advanced and r…
5Pcs IRFZ44N Transistor N-Channel Power Mosfet
Discover the ultimate solution for your electronic needs with the 10Pcs IRFZ 44N Transistor N-…
10Pcs IRFZ44N Transistor N-Channel Power Mosfet
Introducing a pack of 50 metal film resistors with a 620 ohm resistance and +/- 1% accuracy. T…
1W Metal Film Resistor (620R, 1%) - 50pcs