PZ20-KATV Carburetor for 50cc/90cc ATVs - Black
Carburetors for Lawnmowers
Product Introduction
With bolt hole spacing of 48mm and an intake diameter of 20mm, this carburetor boasts a sleek black design and a manufacture part number of 17100-D 002-0000. It is a direct replacement for numerous ATV and Dirt Bike bra…
Does this help you choose?
Reviewed by James
Our Team: James
Is this review helpful?
Community Reviews
Be the first to write a review !
Related Products in Carburetors for Lawnmowers category
Introducing the ultimate solution for all your carburetor adjustment needs: the Carburetor Adj…
Carburetor Adjustment Tool - 11Pcs/8Pcs
This carburetor rebuild kit is a must-have for owners of Yamaha Banshee YFZ 350 looking to mai…
Yamaha Banshee Carburetor Rebuild Kit
Introducing a premium Carburetor for 2-stroke Pocket Bikes and Scooters, designed to deliver u…
Scooter with Carburetor - 43cc, 47cc, 49cc, 50cc
Introducing a kit that will revolutionize your lawnmowing experience. With 16 metal main jet o…
PWK Keihin OKO CVK 90 92 95 98 100 105 108 110 115 120 125 130 135 Carburetor Main Jet Kit
Introducing the Carburetor Throttle Cable Fuel Filter for the Yamaha PW 80 Dirt Bike, a high-q…
Yamaha PW80 Dirt Bike Carburetor Throttle Cable Fuel Filter
Introducing the Mini Motor Carburetor and Air Filter, the perfect solution for maintaining a s…
Mini Motor Carburetor & Air Filter - Quad 50/70/90/110/125cc
Introducing a high-quality carburetor fuel filter designed for Yamaha PW 80 dirt bikes, this p…
Yamaha PW80 Carburetor Fuel Filter
Introducing a carburetor primer bulb for your mini chopper, ATV, or pocket bike. This 100% bra…